Apie fondą

Ne pelno organizacija VšĮ „Veik Fondas“ buvo įkurta 2020 m. gruodžio mėn. Įkūrėjas – Michailas Andrijanovas.

Mes kuriame skaitmeninę platformą, kurioje ne tik klaipėdiečiai, bet ir visos Lietuvos gyventojai galėtų lengvai registruoti ir spręsti visas iškilusias problemas.

Mūsų tikslas – sukurti viešai prieinamą problemų ir skundų registravimo platformą, kurioje ne tik Klaipėdos, bet ir visos Lietuvos gyventojai galėtų lengvai ir greitai pranešti apie nekokybiškai suteiktas paslaugas (miesto valdžios, socialinių, komunalinių įmonių ir pan.) ar pažeistas teises (diskriminacija, darbo ginčai, švietimo klausimai ir kt.).

Kartu su skaitmeniniu problemų katalogu kuriamas ir įvairių valstybinių, savivaldybės įstaigų ir biudžetinių organizacijų oficialių prašymų ir kitų dokumentų formų archyvas. Visos dokumentų formos bus iš anksto užpildytos profesionalių teisininkų, todėl, norint kreiptis į vieną ar kitą instituciją, gyventojams beliks tik parsisiųsti jo problemą atitinkančią formą ir įrašyti joje savo asmens duomenis. Gavusios oficialią užklausą, institucijos negalės jos ignoruoti ir privalės pateikti atsakymą.

Mūsų tikslas – moderuoti gyventojų galimybę ginti savo teises, kreiptis į atsakingus asmenis ir sulaukti realios pagalbos.

Šiai dienai šimtai, net tūkstančiai žmonių nesulaukia teisėtai jiems priklausančių paslaugų ir pagalbos. Toli gražu ne kiekvienas išmano įvairius teisinius aspektus, gali susiorientuoti painiuose biurokratijos koridoriuose ir apginti savo teises. Mes pasiryžę palengvinti šį procesą.

Be to, fondas aktyviai dalyvauja renkant ir dalinant labdarą skurdžiai besiverčiančioms, nepasiturinčiai gyvenančioms šeimoms. Kiekvieną mėnesį dešimtys žmonių sulaukia realios pagalbos. Fondas aukoja jiems iš gyventojų surinktus rūbus, avalynę, higienos priemones, žaislus, buities reikmenis ir kitus būtiniausius daiktus.

Fondas tiesia pagalbos ranką ir ypatingais atvejais – nutikus gaisrui, netekus gyvenamosios vietos, neįgaliesiems, vienišiems senjorams ir kitiems į sudėtingą situaciją patekusiems žmonėms.

Kviečiame bendradarbiauti fizinius ir juridinius asmenis, savanorius ir visus geros valios žmones!